Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu

Geçmişten günümüze estetik ve güzellik kadınlar için hayatın en olmazsa olmaz unsurlarından biri olmuştur. Günümüzde ise estetik ve güzellik sadece kadınların değil erkeklerin de rağbet gösterip talep ettikleri bir sektör haline gelmiştir.  Bu talep artışıyla her geçen gün çoğalan estetik, cilt bakımı – güzellik merkezlerindeki nitelikli eleman arayışı da giderek çoğalmaktadır. Bursa  Akademi olarak bizler profesyonel ve nitelikli bir ekiple birlikte sektöre tam donanımlı profesyoneller hazırlıyoruz.

 

Severek Yapacağınız Bir Mesleğiniz Olsun İstemez misiniz?

 

Eğitiminizi başarıyla tamamladıktan sonra işinize sevginizi de katarsanız eğer,  hiç şüphe yok ki bir güzellik merkezinde çalışarak işvereninizin ve müşterilerinizin de memnuniyetini kazanabilir, ya da yıllardır hayalini kurduğunuz kendi güzellik merkezinizi açarak kendi müşterilerinizin yüzlerini reklendirip güldürebilirsiniz.

 

Avrupa Birliği Ülkelerinde Geçerli Uluslararası Bir Sertifikanız Olacak.

 

Avrupa Birliği ile birlikte yürütülmekte olan MEPEG projesi (Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı olan 1280 saatlik 4. seviye Ustalık Belgeli sertifika programımıza dahil olarak ister kendi işinizi kurabilir ya da kariyerinize Avrupa Birliği ülkelerinde bile devam edebilirsiniz.

 

Hangi Program Size Daha Uygun?

 

Estetisyenlik (Güzellik Uzmanlığı) Kursu programının toplam eğitim süresi yaklaşık 8 ay sürmektedir. Eğitimlerimiz %70 Uygulamalı %30 Teorik olarak verilmekte olup, hafta içi ve hafta sonu gruplarımızdan size en uygun olan programa katılabilirsiniz..

 

Eğitimimiz sonunda kursiyerlerimiz MEB’dan onaylı 4. Seviye Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Sertifikası almaya hak kazanır, ve bu ‘’Ustalık Belgesi ‘’ dir.

 

Hayallerini gerçekleştirip kendi iş yerini açmak isteyen kursiyerlerimiz için ise ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmetleri veriyoruz.

 

Güzellik Uzmanlığı Sertifikasına Sahip Olunca Nerede Çalışabilirim?

 

·  Güzellik uzmanlığı kursu’nu tamamladıktan sonra, öncelikle yıllardır hayalini kurduğunuz iş yerini açarak kendi güzellik merkezinizin patronu olabilirsiniz.

 

· Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Özel Öğretim Kurumlarında, Halk Eğitim Merkezlerinde ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde ‘’Usta Öğretici ‘’ olarak görev alabilirsiniz.

 

·  Güzellik merkezlerinde, cilt bakım merkezlerinde, hastanelerin dermatoloji birimlerinde ve bunun yanında eczanelerde dermo-kozmetik danışmanı olarak da çalışabilirsiniz.

 

·  Mankenlik ajanslarında, sinema ve televizyon stüdyolarında, prestijli otellerin güzellik-spa salonlarında

 

·  Kozmetik üretim sanayiinde, güzellik malzemesi satan ve pazarlayan işyerlerinde çalışma olanakları vardır.

Estetisyenlik Kursu Programı Kapsamında Alınacak Dersler

1.Anatomi – Fizyoloji

2.Cilt Tipleri ve Cilt Analizi

3.Cilt Bakımı eğitimi ve Vücut Bakımı

4. Kozmotoloji

5.Epilasyon ve Depilasyon Teknikleri

6.Zayıflama Uygulamaları

7.Makyaj Eğitimi

8. Klasik (isveç) Masaj – Selülit Masajı

9. İş analizi ve işletme

10. Müşteri iletişimi

11.Hijyen

12.Manikür Pedikür

13.El Ayak Bakımı

14.Sir Ağda

15. Salon Hazırlığı

16. Kimyasal Peeleng

17. Dermoroller

18. Ürün Cihaz Eğitimleri

19. İpek Kirpik Ekleme

20. Zayıflama-Beslenme

Güzellik ve Estetik kavramı bir meslek olarak hata kaldırmayacak bir branştır. Sadece yetenekle devam edilemeyecek bu sektörde yeteneğinizi profesyonel bir eğitimle taçlandırıyor ve sizlere vereceğimiz MEB onaylı sertifikalarla sektördeki yerinizi sağlamlaştırıyoruz.
BURSA ESTETİK Akademi öğrencilerinden  kitaplar, eğitimlerde kullanılan ürün ve malzemeler adı altında hiçbir ekstra ücret talep etmemektedir.

KAYIT ESASLARI

En az ilkokul mezunu olmak.

Mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecek yeterliliğe ve yeteneğe sahip olmak.