Eğitim süresinde neler öğreneceksiniz?

Deri ve Hijyen
100%
Sterilizasyon yöntemleri
100%
El-ayak bakımında kullanılan araç ve gereçlerin tanıtımı
100%
Deri Hastalıkları
100%
Parafin bakımı
100%
Satış teknikleri
100%
Mesleki Anatomi
100%
Tırnak ve yapısı
100%
Törpüleme teknikleri ve tırnak dizaynları
100%
Pensli manikür tekniği
100%
Oje sürme ve süsleme tekniği
100%
Salon açma ve işletmede danışmanlık
100%
Fizyoloji
100%
Tırnak problemleri ve tırnak hastalıkları
100%
Topuk çatlakları, batık, mantar ve nasır tedavisi
100%
El-ayak masajı
100%
Müşteri ilişkileri
100%

El ayak bakımı kursu

Günlük yaşamda çeşitli nedenlerle yıpranan el ve ayakların bakımı estetik ve sağlık açısından büyük önem taşır. El ve ayaklar günlük hayatta karşılaşılan olumsuzluklardan sadece bakımlar ile korunabilir, oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderebilinir. El – ayak bakımı konusunda estetik ve sağlığa ihtiyaç arttıkça, konusunda uzman eleman açığı da hızla artmaktadır.
Hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde, el ve ayak bakımına ilişkin olan işlemleri, belirli bir süre içerisinde, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip ve yaşam boyu kullanabileceği ve mesleki gelişmesine yararlı olabilecek, üretken, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek olarak yetiştirilmesi, iyi ilişkiler kurabilmesi, işe uyum sağlayabilmesi gibi genel bilgi ve becerilerin kazandırıldığı uzmanlar yetiştirilmektedir.
El – Ayak Bakımı Kursumuz 160 saat süreli bir program olup 8 hafta sürmektedir. 160 saatlik eğitimi tamamlayıp eğitim sonrası yapılacak kurs bitirme sınavında başarılı olan öğrencilerimiz MEB onaylı “El – Ayak Bakımı” sertifikası almaya hak kazanırlar. Bu sertifikaya sahip olan öğrencilerimiz; kuaför ve güzellik salonlarında manikürist-pedikürist olarak; ayak sağlığı merkezlerinde ise ayak bakım uzmanı olarak çalışabilmektedirler.